programu

Tipy na uľahčenie tlače pracovných hárkov programu Excel

Keď som zvládol princípy programu Excel vytvoriť pôsobivý pracovný hárok, často by som sa dostal do poslednej prekážky. Vždy som zistil, že tlačové listy programu Excel sú náročné. Táto posledná fáza môže byť často najviac frustrujúce, pretože viete, že koniec je v očiach a napriek tomu sa nemôžete celkom zdajú, že ste to tam urobili. Neoceniteľným spojencom v tomto momente cesty je funkcia Náhľad tlače. Môže vám ušetriť veľa času a papiera tým, že presne ukáže, ako bude váš pracovný hárok prezentovaný na papieri. Vezmime do úvahy niektoré ďalšie funkcie ponúkané spoločnosťou Excel, aby ste v tejto záverečnej fáze zvýšili svoju efektívnosť tonery košice.

Pracovný listing, ktorý nie je na jednej stránke?

Frustratingly, to je často prípad pri tlači listov programu Excel, že posledný stĺpec rozlieva na inú stránku. Aplikácia Excel vám však umožňuje určiť, koľko stránok bude váš výtlačok obsadiť. Vykonáte to tak, že prejdete na stránku Nastavenie stránky. Vyberte kartu Stránka a potom vyberte možnosť Prispôsobiť na. Potom zadajte, koľko stránok chcete obsadiť konečný výtlačok. Pokračujte v tlači ako obvykle a dúfajme, že dosiahnete požadovaný výsledok.

Údaje iba v jednom stĺpci?

Ak máte pracovný hárok, ktorý obsahuje iba údaje v prvom stĺpci (napr. A1: A75), môže to byť pre tlač nepotrebné a zbytočné. Namiesto toho, aby ste mali veľa stránok s informáciami iba na jednej strane, je možné údaje presunúť tak, aby zapadli na jednu stránku. Môžete to urobiť pomocou nástroja pre fotoaparát. Cieľom je presunúť niektoré údaje do ďalších stĺpcov, aby sa všetky informácie dali na jednu stránku. Zacvaknite fotoaparát a umiestnite výsledný obrázok na stránku, ktorú chcete vytlačiť.

Nepodarilo sa vymazať oblasť tlače?

Mnohí z vás môžu byť oboznámení s nastavením oblasti tlače, aby ste definovali rozsah, ktorý chcete vytlačiť. Pri odstraňovaní oblasti tlače sa však môžu vyskytnúť problémy. Jedným z riešení je vybrať súbor a potom oblasť tlače. Z vedľajšej ponuky vyberte Zrušiť oblasť tlače. Ak používate program Excel 2007, zvoľte ako najskôr krok Nastavenie stránky a pokračujte rovnakým spôsobom ako predtým.

Tipy popísané vyššie sú jednoduché spôsoby, ako zlepšiť konečný výsledok a aplikovať na všetky verzie programu Excel. Existujú však pokročilejšie tipy, ktoré možno zvládnuť. Treba tiež poznamenať, že rôzne verzie programu Excel majú rôzne metódy na dosiahnutie rovnakých výsledkov. Napríklad tým, že sa zúčastníte kurzov Excel v Londýne, je možné zvládnuť tieto zručnosti a zabezpečiť, aby ste dokázali čo najlepšie zobraziť vašu prácu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *